پرش لینک ها

Capacity Buildings and Knowledge Management for NGOs

اولین کارگاه پروژه “ظرفیت سازی و مدیریت دانش در زمینه تاب آوری و مدیریت تخریب سرزمین” برگزار شد.

این کارگاه توسط تشکل مردم نهاد “جمعیت حامیان زمین” و تحت عنوان “پروژه ظرفیت سازی و مدیریت دانش در زمینه تاب آوری و مدیریت تخریب سرزمین” برگزار شد. مخاطبان این کارگاه، اعضای تشکل های فعال در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی کشور بودند که از قبل و با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته برای شرکت در این کارگاه‌ها ثبت نام کرده و در مصاحبه‌ای که با آنان صورت گرفته است، علاقه و ضرورت شرکت خود در این کارگاه‌ها را بیان کرده‌اند. همچنین در این کارگاه از جوامع محلی نیز حضور داشته تا بتوان با وصل شدن نقاط مشترک فعالیت سازمان‌های مردم و جوامع محلی، بتوان فعالیت‌های تاثیرگذارتری را در خصوص 2 کنوانسیون مقابله با تغییرات اقلیمی و مقابله با بیابان زائی در سطح کشور انجام داد.

در این کارگاه، دکتر میزبان “قائم مقام سازمان امور عشایری ایران” حضور داشته و در روز اول کارگاه در خصوص ارتباط تنگاتنگ عشایر با حفظ زیست بوم سرزمین ایران صحبت کردند و به سوالات افراد شرکت‌کننده در کارگاه پاسخ دادند و اعلام کردند که می‌توانند همکاری دوجانبه‌ای را در جهت اهداف این پروژه داشته باشند.

در ادامه روز اول، مهندس رضا نکوآمالا کرمانی “نماینده مرکز خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور” در زمینه نقاط بحران‌زای کشور از منظر خشکسالی و تغییرات اقلیمی، گزارش مبسوطی را ارائه نموده و در انتهای ارائه خود به وضعیت آینده زیستی اشاره نموده و راهکارهائی را در این خصوص بیان کردند.

در ادامه روز اول و دوم کارگاه، افراد شرکت‌کننده با تشکیل گروه‌های چند نفره و همچنین با اولویت قراردادن مشکلات محیط‌زیستی استان‌های خود از منظر دو کنوانسیون صحبت کرده و با فعالیت‌های گروهی، ایده‌ها و پیشنهادات خود را در خصوص سازگاری با تغییرات اقلیمی و جلوگیری از تخریب سرزمین نوشته و با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

این کارگاه، به مدت 2 روز در “مرکز آموزش مجریان و بهره‌برداران منابع طبیعی دکتر جوانشیر” برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه